Младина / Младинска екипа У18

Младинска екипа У18

РК Мулти Есенс ќе се натпреварува во Младинското првенство во сезоната 2022/2023. Овој шампионат се игра со ракометари од генерацијата 2004 и помлади. Во системот на натпреварување, екипите се поделени во две групи. РК Мулти Есенс ќе се натпреварува во групата „Б“ заедно со екипите на РК Македонија Ѓорче Петров, РК Овче Поле, МРК Куманово, ГРК Тиквеш, РК Јуниор Кисела Вода, РК Младост 1977 и РК Текстилец. Најдобрите четири екипи од групата продолжуваат со настап во 1/4 финалето на првенството. Таму ќе се вкрстат со екипите од групата „А. Победниците ќе се пласираат на F4 турнир, а паровите ќе бидат одредени со ждрепка.

Играчи

1. Валентино Штаковски 2. Александар Грујевски 3. Дамјан Димитриевски 4. Мирче Тодоров 5. Димитар Узунчев 6. Матеј Тричковски 7. Дарин Омерагиќ 8. Алек Алексовски 9. Григор Трајковски 10. Стефан Велков 11. Давид Младиновски 12. Тодор Узунчев 13. Павел Проданов 14. Дамјан Митев 15. Михаил Продановски 16. Андреј Канг 17. Валентин Карасманакис 18. Никола Иванов 19. Андреј Ниновски

Стручен Штаб/Тренери

Бранислав Ангеловски

Главен Тренер

Игор Илиевски

Асистент-тренер

Симон Цветановски

Физиотерапевт

Резултати

МЕКИПАНПНЗДГПГГРБ
1РК МУЛТИ ЕСЕНС14130151130520639
2РК МЛАДОСТ14100448638010630
3ГРК ТИКВЕШ149144233853828
4МРК КУМАНОВО14617388394-619
5РК МАКЕДОНИЈА Ѓ. П.146084163843218
6РК ОВЧЕ ПОЛЕ145184143961816
7РК ТЕКСТИЛЕЦ14518400461-6116
8РК ЈУНИОР К.В.140014286609-333-2

Поврзани Новости

Кадeтите на РК Алкалоид вицешампиони на „Зимскиот куп“

Зимската пауза е завршена. Сите екипи под закрилата на РК Алкалоид се во тренажен процес, а нашиот кадетски тим во...

РК Алкалоид ги промовираше базата, дресот и химната

Денеска, 24.12.2022, на голем настан, заедно со нашите ракометари, пријатели, навивачи и поддржувачи, пред јавноста и пред медиумите го промовиравме...

24.12.2022 Read more

Со вложување во најмладите итаме кон реализација на нашите цели

Особено задоволство ни претставува кога можеме да ги поддржиме нашите најмлади во нивните обиди да живеат и да растат здраво...

01.12.2022 Read more

Градиме иднина. РК Алкалоид ја зголеми базата на играчи во младинските категории

По успешната прва сезона во системот на натпреварување на Ракометната федерација на Македонија, РК Алкалоид продолжи да се усовршува и...

РК Алкалоид е младински шампион на Македонија!

Младинската екипа на РК Алкалоид е новиот државен шампион на Македонија! Нашиот тим учествуваше на Ф4-турнирот што се одржа во...

05/6/2022 Read more