Вести

РК Мулти Есенс пропушти шанса за победа

РК МУЛТИ ЕСЕНС - РК БУТЕЛ СКОПЈЕ 28-33 (16-16)Сала: „Автокоманда“ во Скопје. Судии: Методија Илиевски и Михајло Илиески 3. Делегат: Ацо НиколовскиРК МУЛТИ ЕСЕНС: Ерманоски, Василевски, Димевски 1, Ко...

Три од три за РК Алкалоид во Суперлигата

РК АЛКАЛОИД - РК ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 2 42-29 (23-15)Сала: „Автокоманда“ во Скопје. Судии: Виктор Начевски и Даниело Божиновски. Контролор: Марјан Огњановски РК АЛКАЛОИД: Трајкоски, Галевски, Џон...

РК Мулти Есенс од Битола се враќа без бодови

РК ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР - РК МУЛТИ ЕСЕНС 40-22 (20-11)Спортска сала „Боро Чурлевски“ – Битола Судии: Глигор и Спаско КаевиРК ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР: Гедбан, Кизиќ, Цехте 5, Кузманоски 1, Тајник, Борзаш 3...

РК Алкалоид доминираше на дербито со Охрид

ГРК ОХРИД - АЛКАЛОИД 22-28 (10-16)Сала:„Билјанини извори“ во Охрид. Судии: Исмаил Металари и Ненад Николовски. Делегат: Драган НачевскиГРК ОХРИД: Бркиќ, Ојлески 1, Стоилевски, Дрогришки 1, Шипинкоски...

РК МУЛТИ ЕСЕНС БЕЗ БОДОВИ НА СУПЕРЛИГАШКОТО ДЕБИ

​РК МУЛТИ ЕСЕНС - РК ГОЛДЕН АРТ 25:26 (12:16)Сала: „Автокоманда“ во Скопје. Судии: Рубин Седлоски и Горан Ангелески. Делегат: Илија ЦветкоскиРК МУЛТИ ЕСЕНС: Ермоноски, Димевски 1, Костовски 1, Илиеск...

РК АЛКАЛОИД СО УБЕДЛИВА ПОБЕДА СТАРТУВАШЕ ВО СУПЕРЛИГАТА

РК АЛКАЛОИД - РК СКОПЈЕ 2020 40:21 (23:11)Сала: „Автокоманда“ во Скопје. Судии: Исмаил Металари и Ненад Николовски. Делегат: Владимир СаздовскиРК АЛКАЛОИД: Ромеро, Галевски, Џонов 3, Маркоски 3, ...

1 2 3 20