ТРЕТА ПЛЕЈОФ ПОБЕДА ЗА РК АЛКАЛОИД

Прочитајте повеќе

Запознајте ја екипата на РК Алкалоид!

Прочитајте повеќе

Запознајте ја екипата на РК Мулти Есенс!

Прочитајте повеќе

Следни Натпревари

ГРК ОХРИД

VS

РК АЛКАЛОИД

2/3.3.2024
Сала: Билјанини Извори“ во Охрид

РК АЛКАЛОИД

VS

РК ВАРДАР 1961

9/10.3.2024
Сала: „Автокоманда“ во Скопје

РК БУТЕЛ СКОПЈЕ

VS

РК АЛКАЛОИД

30/31.3.2024
Сала: „Антон Димитров“ во Скопје

Резултати

Фев 24, 2024
РК СТРУГА
RK Prolet
22
32
RK Prolet
РК АЛКАЛОИД
Фев 18, 2024
РК АЛКАЛОИД
RK Prolet
26
25
RK Prolet
ГРК ТИКВЕШ
Фев 10, 2024
РК ПРОЛЕТ 62
RK Prolet
17
22
RK Prolet
РК АЛКАЛОИД
Дек 16, 2023
ГРК ТИКВЕШ
RK Prolet
23
25
RK Prolet
РК АЛКАЛОИД
Дек 8, 2023
РК ДРАЧЕВО
RK Prolet
26
44
RK Prolet
РК АЛКАЛОИД
Дек 5, 2023
РК АЛКАЛОИД
RK Prolet
28
27
RK Prolet
ЛОГРОЊО ЛА РИОХА
Ное 30, 2023
РК АЛКАЛОИД
RK Prolet
29
12
RK Prolet
МРК КУМАНОВО
Ное 28, 2023
РК ВОЈВОДИНА
RK Prolet
34
29
RK Prolet
РК АЛКАЛОИД
Ное 24, 2023
РК СТРУГА
RK Prolet
17
29
RK Prolet
РК АЛКАЛОИД
Ное 21, 2023
БЈЕРИНГБРО - СИЛКЕБОРГ
RK Prolet
35
31
RK Prolet
РК АЛКАЛОИД
Ное 16, 2023
РК АЛКАЛОИД
RK Prolet
42
28
RK Prolet
РК АЕРОДРОМ
Ное 14, 2023
РК АЛКАЛОИД
RK Prolet
23
31
RK Prolet
БЈЕРИНГБРО СИЛКЕБОРГ
Ное 9, 2023
РК E. ПЕЛИСТЕР 2
RK Prolet
31
36
RK Prolet
РК АЛКАЛОИД
Окт 28, 2023
РК АЛКАЛОИД
RK Prolet
30
24
RK Prolet
ГРК ОХРИД
Окт 24, 2023
ЛОГРОЊО ЛА РИОХА
RK Prolet
29
29
RK Prolet
РК АЛКАЛОИД
Окт 20, 2023
РК СКОПЈЕ 2020
RK Prolet
25
38
RK Prolet
РК АЛКАЛОИД
Окт 17, 2023
РК АЛКАЛОИД
RK Prolet
26
31
RK Prolet
РК ВОЈВОДИНА
Окт 12, 2023
РК АЛКАЛОИД
RK Prolet
30
22
RK Prolet
ГРК ТИКВЕШ
Окт 9, 2023
МРК КУМАНОВО
RK Prolet
21
34
RK Prolet
РК АЛКАЛОИД
Окт 6, 2023
РК АЛКАЛОИД
RK Prolet
38
18
RK Prolet
РК СТРУГА
Септ 30, 2023
РК АЕРОДРОМ
RK Prolet
30
44
RK Prolet
РК АЛКАЛОИД
Септ 24, 2023
РК АЛКАЛОИД
RK Prolet
42
29
RK Prolet
РК Е. ПЕЛИСТЕР 2
Септ 17, 2023
ГРК ОХРИД
RK Prolet
22
28
RK Prolet
РК АЛКАЛОИД
Септ 8, 2023
РК АЛКАЛОИД
RK Prolet
40
21
RK Prolet
РК СКОПЈЕ 2020
Авг 29, 2023
РК ДОБОВА
RK Prolet
24
33
RK Prolet
РК АЛКАЛОИД
Авг 27, 2023
МРК СЕСВЕТЕ
RK Prolet
28
29
RK Prolet
РК АЛКАЛОИД
Авг 26, 2023
РК ППД ЗАГРЕБ
RK Prolet
31
25
RK Prolet
РК АЛКАЛОИД
Авг 24, 2023
РК НЕКСЕ
RK Prolet
29
21
RK Prolet
РК АЛКАЛОИД
Авг 19, 2023
РК АЛКАЛОИД
RK Prolet
20
25
RK Prolet
РК ВАРДАР 1961
Авг 18, 2023
РК АЛКАЛОИД
RK Prolet
26
23
RK Prolet
АЕК АТИНА
Авг 16, 2023
РК АЛКАЛОИД
RK Prolet
27
23
RK Prolet
РК ДИНАМО ПАНЧЕВО
Мај 27, 2023
РК ВАРДАР 1961
RK Prolet
21
25
RK Prolet
РК АЛКАЛОИД
Мај 20, 2023
РК АЛКАЛОИД
RK Prolet
29
27
RK Prolet
РК Е. ПЕЛИСТЕР 2
Мај 6, 2023
РК БУТЕЛ СКОПЈЕ
RK Prolet
20
22
RK Prolet
РК АЛКАЛОИД
Апр 21, 2023
РК АЛКАЛОИД
RK Prolet
31
23
RK Prolet
ГРК ОХРИД
Апр 18, 2023
РК ПРОЛЕТ 62
RK Prolet
22
28
RK Prolet
РК АЛКАЛОИД
Апр 13, 2023
РК АЛКАЛОИД
RK Prolet
27
28
RK Prolet
РК. Е. ПЕЛИСТЕР
Апр 9, 2023
РК АЛКАЛОИД
RK Prolet
29
26
RK Prolet
ГРК ТИКВЕШ
Апр 1, 2023
РК АЛКАЛОИД
RK Prolet
22
21
RK Prolet
РК ВАРДАР 1961
Март 29, 2023
РК Е. ПЕЛИСТЕР 2
RK Prolet
30
35
RK Prolet
РК АЛКАЛОИД
Март 25, 2023
РК АЛКАЛОИД
RK Prolet
22
19
RK Prolet
РК БУТЕЛ СКОПЈЕ
Март 18, 2023
РК Бутел Скопје
RK Prolet
24
25
RK Prolet
РК Алкалоид
Март 3, 2023
ГРК Охрид
RK Prolet
26
32
RK Prolet
РК Алкалоид
Фев 26, 2023
РК Алкалоид
RK Prolet
27
21
RK Prolet
РК Т. Пролет
Фев 19, 2023
РК Е. Пелистер
RK Prolet
27
25
RK Prolet
РК Алкалоид
Фев 12, 2023
ГРК Тиквеш
RK Prolet
31
31
RK Prolet
РК Алкалоид
Дек 16, 2022
РК Бутел Скопје
RK Prolet
28
27
RK Prolet
РК Алкалоид
Дек 10, 2022
РК Алкалоид
RK Prolet
47
15
RK Prolet
РК Астраион
Дек 3, 2022
РК Алкалоид
RK Prolet
40
16
RK Prolet
РК Вардар Неготино
Ное 26, 2022
РК Струга
RK Prolet
29
44
RK Prolet
РК Алкалоид
Ное 19, 2022
РК Алкалоид
RK Prolet
22
30
RK Prolet
РК Вардар 1961
Ное 13, 2022
ГРК Охрид
RK Prolet
28
29
RK Prolet
РК Алкалоид
Ное 5, 2022
РК Алкалоид
RK Prolet
47
16
RK Prolet
МРК Куманово
Окт 29, 2022
РК Алкалоид
RK Prolet
37
22
RK Prolet
РК Прилеп
Окт 23, 2022
РК Алкалоид
RK Prolet
21
19
RK Prolet
РК Бутел Скопје
Окт 8, 2022
РК Вардар Неготино
RK Prolet
25
39
RK Prolet
РК Алкалоид
Окт 2, 2022
РК Алкалоид
RK Prolet
36
29
RK Prolet
РК Струга
Септ 24, 2022
РК Вардар 1961
RK Prolet
28
25
RK Prolet
РК Алкалоид
Септ 17, 2022
РК Алкалоид
RK Prolet
24
22
RK Prolet
ГРК Охрид
Септ 10, 2022
МРК Куманово
RK Prolet
26
40
RK Prolet
РК Алкалоид
Септ 3, 2022
РК Прилеп
RK Prolet
30
43
RK Prolet
РК Алкалоид

СУПЕРЛИГА 2023/24

ПЕКИПАНПРИДГПГГРБ
1РК Алкалоид330080641612
2РК Е. Пелистер330086721411
3ГРК Охрид3201888448
4ГРК Тиквеш 20143201797187
5РК Вардар 19613102736766
6РК Пролет 6231025572-173
7РК Бутел Скопје30037178-71
8РК Струга30037195-240

EHF European League 2023/24

ПЕкипаНПРИДГПГГРБ
1Бјерингбро - Силкеборг65011831582510
2РК Војводина640217216398
3РК Алкалоид6114166187-213
4Логроњо Ла Риоха6114163176-133

Запознајте ја нашата екипа

Вести

РК АЛКАЛОИД ОСТАНА ЛИДЕР НА ПЛЕЈОФ ТАБЕЛАТА

РК АЛКАЛОИД – ГРК ТИКВЕШ 26:25 (14:12)Сала: „Автокоманда“ во Скопје. Судии: Михајло и Методија Илиевски. Контролор: Драган НачевскиРК АЛКАЛОИД: Галевски,...

РК Мулти Есенс не влезе во победничка низа

РК МУЛТИ ЕСЕНС – РК ВАРДАР (Н) 25-27 (13-15) Сала: „Автокоманда“ во Скопје. Судии: Димитар Митревски и Благојче Тодоровски. Контролор:...

RK Alkaloid

1 day 3 hours ago

🇲🇰🤾‍♂️ Трета плејоф победа за РК Алкалоид! Нашиот тим беше подобар на гости кај РК Струга (32:22) и останува на чело на табелата со максимален учинок.
🚀Најдобар стрелец во нашата екипа беше Дамјан Митев со седум гола, додека Џонов и Кофилоски погодија по пет пати.

RK Alkaloid

1 day 12 hours ago

❤️💛🇲🇰 Нашиот тренер Кирил Лазаров доби уште едно големо признание во Македонија за достигнувањата кои ги забележа во богатата спортска кариера.
На овогодинешната манифестација „Златна Бубамара на Популарноста“, Лазаров доби награда за „Спортска легенда на македонскиот спорт“.
Честитки @kiril.lazarov7!👏

RK Alkaloid

1 day 12 hours ago

🤾‍♂️💙🤍 Трет меч за РК Алкалоид во рамки на плејофот на Суперлигата. Нашиот тим замина за Струга каде во рамки на 3. коло гостува кај екипата на РК Струга.
Натпреварот се игра од 18:00 часот во спортската сала „Тими“, а ќе можете во живо да го следите и на YouTube каналот на РФМ.

RK Alkaloid

2 days 12 hours ago

Денеска роденден слави Марко Митев @mitevm_10!🎂🎁🎉
Му посакуваме многу здравје, среќа и успеси!

RK Alkaloid

Ракометниот клуб „Алкалоид“ е формиран во 2021 година, со примарна цел младите ракометни таленти кои имаат потенцијал и желба за напредок правилно да се насочат и да се развиваат во врвни играчи со позитивни животни вредности. Правилната работа, дефинираниот систем на функционирање, како и интегритетот и кредибилитетот во работењето се основните начела за кои се залага овој клуб. Со организација на стручната работа, РК „Алкалоид“ и неговиот тим од ракометни експерти ќе се стремат да им овозможат на ракометарите квалитетен и напреден тренажен процес, со цел нивно натамошно развивање и градење како врвни ракометари, кои ќе бидат столб на македонскиот ракомет. Визијата на клубот е да се стреми кон европските ракометни стандарди на професионална работа, промоција на модерен ракомет и на издигнување на играта на највисоко ниво.

RK Alkaloid

Спонзори

Дел од