Младина / РК Алкалоид Кадети У16

РК Алкалоид Кадети У16

Кадетската екипа на РК Алкалоид ќе се натпреварува во шампионатот за ракометари од генерацијата 2006 и помлади. Системот на натпреварување предвидува групна фаза, во која РК Алкалоид ќе се натпреварува со екипите на РК Мулти Есенс, РК Скопје 2020, РК Рисови, РК Голден Арт, РК Бутел Скопје, РК Аеродром, РК Кузман Вардар, РК Вардар 1961, по што следува еден елиминациски натпревар во четврт-финалето, а победниците обезбедуваат пласман на Ф4-турнирот.

Играчи

1. Борјан Јосифовски 2. Андреј Секуловски 3. Иван Мирчевски 4. Петар Ангелевски 5. Стефан Ристоски 6. Филип Петрески 7. Марио Заевски 8. Леонид Трпков 9. Филип Петров 10. Димитар Гиевски 11. Мартин Минов 12. Михаил Митаноски 13. Павел Савески 14. Лука Мојсовски 15. Виктор Саров 16. Огнен Павловски 17. Даниел Атанасовски 18. Теодор Петровски 19. Давид Костовски

Стручен Штаб/Тренери

Игор Илиевски

Главен Тренер

Резултати

МЕКИПАНПНЗДГПГГРБ
1РК МУЛТИ ЕСЕНС17170067238528751
2РК ВАРДАР 196117140364249814442
3ЗРК ГОЛДЕН АРТ1712055945286636
4РК АЛКАЛОИД1710075715234830
5РК РИСОВИ1790859645614027
6РК СКОПЈЕ 2020168085625204224
7РК БУТЕЛ СКОПЈЕ176011524535-1118
8РК АЕРОДРОМ176011553628-7518
9РК ГОЛДЕН АРТ162014480661-1816
10РК КУЗМАН ВАРДАР170017388848-4600

Поврзани Новости

РК Алкалоид е победник на турнирот „Марко Божиновски“

Кадетскиот тим на Алкалоид e победник на вториот меморијален турнир „Марко Божиновски“ што се одржува во чест на прерано починатиот...

Кадeтите на РК Алкалоид вицешампиони на „Зимскиот куп“

Зимската пауза е завршена. Сите екипи под закрилата на РК Алкалоид се во тренажен процес, а нашиот кадетски тим во...

РК Алкалоид ги промовираше базата, дресот и химната

Денеска, 24.12.2022, на голем настан, заедно со нашите ракометари, пријатели, навивачи и поддржувачи, пред јавноста и пред медиумите го промовиравме...

24.12.2022 Read more

Со вложување во најмладите итаме кон реализација на нашите цели

Особено задоволство ни претставува кога можеме да ги поддржиме нашите најмлади во нивните обиди да живеат и да растат здраво...

01.12.2022 Read more

Градиме иднина. РК Алкалоид ја зголеми базата на играчи во младинските категории

По успешната прва сезона во системот на натпреварување на Ракометната федерација на Македонија, РК Алкалоид продолжи да се усовршува и...

Кадетите играа во чест на Марко Божиновски

На отвореното игралиште во Спортскиот центар „Марко Божиновски“ во Скопје се одржа првиот Меморијален турнир „Марко Божиновски“, на кој учествуваа...

18/6/2022 Read more

РК Алкалоид е кадетски вицепрвак на Македонија

Кадетската екипа на РК Алкалоид е вицешампион на Македонија. Нашиот тим во групната фаза, во конкуренција на екипите на РК...

03/4/2022 Read more