Младина / Кадетска екипа – РК Мулти Есенс 2023/24

Кадетска екипа – РК Мулти Есенс 2023/24

Кадетската екипа на РК Мулти Есенс ќе се натпреварува во шампионатот за ракометари од генерацијата 2006 и помлади. Системот на натпреварување предвидува групна фаза, во која РК Мулти Есенс ќе се натпреварува со екипите на ГРК Тиквеш, РК Вардар 1961, РК Вардар Неготино, РК Голден Арт, РК Младост 1977 и РК Партизан 2016 Спорт.

Играчи

1. Стефан Јорданов 2. Димитар Гиевски 3. Марко Трајковски 4. Петар Ангелевски 5. Михаил Митановски 6. Лука Мојсовски 7. Марко Павлов 8. Георгиј Николовски 9. Виктор Саров 10. Давид Јаневски 11. Иван Мирчевски 12. Ангел Столески 13. Филип Петров 14. Димитар Петковски 15. Огнен Макелоски 16. Лука Најдовски 17. Младен Тарчуловски 18. Давид Стојчевски 19. Филип Насевски 20. Тодор Аксентиев 21. Јаков Трајковски 22. Јован Петрески 23. Глигор Трајковски 24. 25.

Стручен Штаб/Тренери

Резултати

ПЕКИПАНПРИДГПГГРБ
1РК Еурофарм Пелистер 214130150831019839
2РК Мулти Есенс14120248830917936
3РК Голден Арт КЛ7148334213388327
4РК Вардар 1961146354233903321
5ГРК Тиквеш 201414635421457-3621
6РК Младост 197714419359458-9913
7РК Партизан-2016 Спорт141013323476-1533
8РК Вардар Неготино141013286491-2053
Апр 19, 2024
ГРК ТИКВЕШ
RK Prolet
30
44
RK Prolet
РК МУЛТИ ЕСЕНС
Апр 15, 2024
РК МУЛТИ ЕСЕНС
RK Prolet
42
28
RK Prolet
РК ПАРТИЗАН
Апр 9, 2024
РК МЛАДОСТ БОГДАНЦИ
RK Prolet
24
39
RK Prolet
РК МУЛТИ ЕСЕНС
Апр 1, 2024
РК МУЛТИ ЕСЕНС
RK Prolet
25
21
RK Prolet
РК Е. ПЕЛИСТЕР 2
Март 10, 2024
РК ГОЛДЕН АРТ
RK Prolet
23
20
RK Prolet
РК МУЛТИ ЕСЕНС
Март 5, 2024
РК МУЛТИ ЕСЕНС
RK Prolet
34
24
RK Prolet
РК ВАРДАР 1961

Поврзани Новости

Кадeтите на РК Алкалоид вицешампиони на „Зимскиот куп“

Зимската пауза е завршена. Сите екипи под закрилата на РК Алкалоид се во тренажен процес, а нашиот кадетски тим во...

РК Алкалоид ги промовираше базата, дресот и химната

Денеска, 24.12.2022, на голем настан, заедно со нашите ракометари, пријатели, навивачи и поддржувачи, пред јавноста и пред медиумите го промовиравме...

24.12.2022 Read more

Со вложување во најмладите итаме кон реализација на нашите цели

Особено задоволство ни претставува кога можеме да ги поддржиме нашите најмлади во нивните обиди да живеат и да растат здраво...

01.12.2022 Read more

Градиме иднина. РК Алкалоид ја зголеми базата на играчи во младинските категории

По успешната прва сезона во системот на натпреварување на Ракометната федерација на Македонија, РК Алкалоид продолжи да се усовршува и...