Вести

Митев: Добиваме искуство, ќе бидеме похрабри и подобри

РК Алкалоид го одигра и четвртиот меч од EHF Европската лига. Гостувавме кај првиот фаворит во групата данскиот Бјерингбро - Силкеборг, а иако рековалесцент, нашиот централен бек Марко Митев одигра о...

РК Алкалоид не успеа да изненади во Данска

БЈЕРИНГБРО СИЛКЕБОРГ - РК АЛКАЛОИД 35-31 (17-16)Јуск Арена во Силкеборг. Судии: Јап Кломпер и Коен Стубе од Холандија. Делегат: Кристијан ХалдорсонБЈЕРИНГБРО СИЛКЕБОРГ: Ловквист (17 одб 1 сед) Ха...

Секунди го делеа РК Мулти Есенс од бод против Т. Пролет

РК МУЛТИ ЕСЕНС - РК ПРОЛЕТ 62 31-32 (17-16)Сала: „Автокоманда“ во Скопје. Судии: Димитар Митревски и Благојче Тодоровски. Контролор: Игор ОгненовРК МУЛТИ ЕСЕНС: Ерманоски, Димевски 6, Костовски, ...

Во Силкеборг со посилен мотив и поголема борбеност

Сезоната во EHF Европската лига влегува во втората половина од групната фаза. По три одиграни натпревари, РК Алкалоид има освоено еден бод, а натпреварувањето ќе го продолжи веќе во вторник, со нов н...

Единаесетта победа по ред на РК Алкалоид

РК АЛКАЛОИД - РК АЕРОДРОМ 42-28 (19-18)Сала: „Автокоманда“ во Скопје. Судии: Исмаил Металари и Ненад Николовски. Делегат: Владимир СаздовскиРК АЛКАЛОИД: Галевски 3, Трајкоски, Џонов 2, Младеновиќ...

РК Алкалоид без домашни бодови од Европската лига

РК АЛКАЛОИД - БЈEРИНГБРО СИЛКЕБОРГ 23-31 (12-16)Сала: „Јане Сандански“ во Скопје. Судии: Давор Лончар и Зоран Лончар од Хрватска. Делегат: Јан Рудински од СловачкаРК АЛКАЛОИД: Ромеро, Трајкоски, Џоно...

1 2 3 4 5 28