Вести

Кадeтите на РК Алкалоид вицешампиони на „Зимскиот куп“

Зимската пауза е завршена. Сите екипи под закрилата на РК Алкалоид се во тренажен процес, а нашиот кадетски тим во стратегиски зацртаниот проект за развој и за напредок на млади играчи, по настапот в...

РК Алкалоид има најдобар напад, Серафимов е најдобриот стрелец

Во првата полусезона во најсилната домашна конкуренција, РК Алкалоид одигра 14 натпревари, победи на 11, a само на три средби не успеа да освои бодови. На конечната табела го освои второто место во г...

РК Алкалоид ги промовираше базата, дресот и химната

Денеска, 24.12.2022, на голем настан, заедно со нашите ракометари, пријатели, навивачи и поддржувачи, пред јавноста и пред медиумите го промовиравме нашиот ракометен дом, салата „Автокоманда“. Са...

РК Алкалоид во плејоф започнува со две гостувања

Денеска во просториите на РФМ беше извршена ждрепката за натпреварувачките броеви за пролетниот дел од сезоната во која РК Алкалоид ќе се натпреварува во плејоф првенството.  РК Алкалоид ...

11 победа по ред за РК Мулти Есенс

РК МУЛТИ ЕСЕНС - РК МАКЕДОНИЈА Ѓ. П.   33-31 (20-10) Сала:„Автокоманда“ во Скопје. Судии: Даниел Божиновски и Виктор Начевски. Контролор: Зоран АрсеновРК Мулти Есенс: Штаковски, Д. Узунч...

РК Алкалоид ја заврши полусезоната на второ место

РК БУТЕЛ СКОПЈЕ - РК АЛКАЛОИД   28-27 (14-14) Сала: „Антон Димитров“ во Скопје. Судии: Глигор Ќаев и Спаско Ќаев. Делегат: Ацо НиколовскиРК БУТЕЛ СКОПЈЕ: Бчажевски, Ивановски, Субашевски, Младенов...

1 18 19 20 21 22 28