Вести

РК Алкалоид и РК Мулти Есенс ги добија ривалите во Купот на Македонија

Екипите на РК Алкалоид и РК Мулти Есенс на ждрепка во Ракометната федерација на Македонија (РФМ) ги добија противниците за елиминацискиот натпревар од Куп на Македонија. РК Алкалоид на гостински т...

Лазаров и Митев: Учиме од вакви силни средби

Нашиот РК Алкалоид ги заврши гостинските натпревари во Европската лига на ЕХФ во натпревар со РК Војводина во Нови Сад (29-34). По средбата во салата „Слана Бара“, тренерот Кирил Лазаров направи освр...

РК Алкалоид без бодови во Нови Сад

РК ВОЈВОДИНА - РК АЛКАЛОИД 34-29 (16-11)Сала: „Слана бара“ во Нови Сад. Судии: Емил Агакиши и Ернест Агакиши од Азербејџан. Делегат: Емир Бешлија од Ц. ГораРК ВОЈВОДИНА: Лучин, Трнавац (18 одб), Шија...

РК Мулти Есенс пропушти шанса да освои бодови во Прилеп

РК ПРИЛЕП - РК МУЛТИ ЕСЕНС 34-31 (16-19)Сала: „Р.Р. Ричко“ во Прилеп. Судии: Благојче Тодоровски и Димитар Митревски. Делегат: Илија ЦветкоскиРК ПРИЛЕП: Ацевски, Кастратовиќ 7, Рајатовски 7, Бикоски ...

Продолжи победничката низа на РК Алкалоид

РК СТРУГА - РК АЛКАЛОИД 17-29 (8-15)Сала: „Автокоманда“ во Скопје. Судии: Рубин Седлоски и Горан Ангелески. Контролор: Драган НачевскиРК СТРУГА: Тутенкоски, Мулиќ 2, Савески 1, Младеновски 3, Ѓор...

РК Војводина е новиот гостински предизвик на РК Алкалоид

Се ближи и крајот на првата европска сезона на РК Алкалоид во која нашиот клуб е македонскиот претставник во групната фаза на EHF Европската лига.Пред РК Алкалоид има само уште два европски преди...

1 2 3 4 28