Вести

РК Алкалоид на мини турнеја во Хрватска

-->

РК Алкалоид ја почнува последната фаза од подготовките пред претстојната сезона во македонската Суперлига и во Европската лига на EHF.
Нашиот тим е во Хрватска, каде што ќе одигра четири контролни натпревари.
Во четврток (24.8.2023) на првиот натпревар, во Нашице ќе играме со екипата на РК Нексе.
Во сабота (26.8.2023) ќе играме против РК ППД Загреб во Загреб, во недела (27.8.2023) ќе играме против екипата на РК Сесвете, а во вторник (29.8.2023) ќе гостуваме во Словенија, каде што е предвиден меч со екипата на РК Добова.