Вести

РК Алкалоид ќе настапи на „Трофеј Нови Београд“

-->

Продолжуваат подготовките на нашиот тим за постигнување на целосна натпреварувачка форма за натпреварите во Суперлигата во претстојната сезона. По настапот на турнирот во Струга, следен предизвик за нашиот сениорски тим ќе биде турнирот што ќе се одржи во Белград, Србија.

Ќе учествуваме на вториот „Трофеј Нови Београд“, кој ќе се игра во СЦ Вождовац на Бањица, а годинава ќе учествуваат екипите на РК Партизан Белград, РК Динамо Панчево и на израелскиот клуб РК Хапоел Ашдод.

Турнирот ќе се игра според системот раунд робин, односно секоја екипа ќе игра против секоја.

Во првото коло на 25 август ќе играме со екипата на РК Хапоел, следниот ден ќе се сретнеме со екипата на РК Динамо Панчево, а на 28 август, на последниот ден од турнирот, ќе играме со РК Партизан.

РАСПОРЕД НА НАТПРЕВАРИТЕ НА „ТРОФЕЈ НОВИ БЕОГРАД“

25.8.2022 (17:15), РК Алкалоид – РК Хапоел Ашдод

26.8.2022 (19:30), РК Алкалоид – РК Динамо Панчево

28.8.2022 (17:30), РК Партизан – РК Алкалоид