Вести

Кирил Лазаров е нов тренер на нашиот тим

-->

Го официјализиравме поставувањето на Кирил Лазаров за тренер на нашата екипа и ги промовиравме осумте нови ракометари кои летово се приклучија во нашето ракометно семејство.

На прес-конференцијата одржана во Хотелот „DoubleTree by Hilton“ на 23 август, претседателот на клубот Горан Минов пред медиумите ги претстави Кирил Лазаров и новите играчи и зборуваше за целите на клубот во новата сезона.

За своите импресии, очекувања и планови за следната сезона зборуваа и Кирил Лазаров, капитенот Игор Ѓоргиев и репрезентативното засилување Никола Маркоски.

Погледнете ги видеото и фотогалеријата од настанот.