Вести

ЕХФ ги одреди термините за Европската лига

-->

Европската ракометна федерација ги официјализираше термините во кои ќе се играат натпреварите од групната фаза на Европската лига.
РК Алкалоид го започнува натпреварувањето со меч на домашен терен против првакот на Србија, РК Војводина од Нови Сад, на 17 октомври.

РАСПОРЕД НА НАТПРЕВАРИТЕ: