Младина / Пионерска екипа – РК Мулти Есенс 2023/24

Пионерска екипа – РК Мулти Есенс 2023/24

РК Мулти Есенс ќе се натпреварува во шампионатот на Македонија во конкуренцијата на пионери. Тоа е шампионат за ракометари родени 2008 година и помлади. РК Мулти Есенс ќе се натпреварува во групата „A“ заедно со екипите на РК Вардар 1961, РК Јуниор Кисела Вода, ГРК Охрид, РК Асови 2012 Кичево, РШ Динг 2021, РК Еурофарм Пелистер, РК Струга и РК Голден Арт.

Играчи

1. Кирил Андоновски 2. Павел Стојановски 3. Марко Младеновски 4. Павел Талевски 5. Дамјан Ѓорѓиевски 6. Марко Таневски 7. Мартин Поп-Николовски 8. Андреј Начовски 9. Даниел Чобанов 10. Горјан Петрушевски 11. Петар Петровски 12. Тихомир Деловски 13. Михаил Трајковски 14. Теодор Бабуновски 15. Стефан Мојсоски 16. Данило Гурмешевиќ 17. Меглен Канзуров 18. Марко Илиевски 19. Јован Мусалевски 20. Марио Маленков 21. Давид Марковски 22. Михаел Зенговски 23. Владимир Павлов 24. Констатин Петров 25. Марко Трајковски 26. Јаков Трајковски 27. Јован Петрески

Стручен Штаб/Тренери

Резултати

ПЕКИПАНПРИДГПГГРБ
1ГРК Охрид11101037716021731
2РК Струга1181234117816325
3РК Еурофарм Пелистер 21181226615810825
4РК Голден Арт КЛ71181235213521722
5РШ Динг 2021105052181586015
6РК Вардар 196110307190249-599
7РК Мулти Есенс11308159291-1329
8РК Асови 2012 Вардар111010166273-1073
9РК Јуниор К.В.10001033500-4670
Март 10, 2024
РК ГОЛДЕН АРТ
RK Prolet
25
17
RK Prolet
РК МУЛТИ ЕСЕНС
Март 2, 2024
РК МУЛТИ ЕСЕНС
RK Prolet
14
33
RK Prolet
РК СТРУГА

Поврзани Новости

Кадeтите на РК Алкалоид вицешампиони на „Зимскиот куп“

Зимската пауза е завршена. Сите екипи под закрилата на РК Алкалоид се во тренажен процес, а нашиот кадетски тим во...

РК Алкалоид ги промовираше базата, дресот и химната

Денеска, 24.12.2022, на голем настан, заедно со нашите ракометари, пријатели, навивачи и поддржувачи, пред јавноста и пред медиумите го промовиравме...

24.12.2022 Read more

Со вложување во најмладите итаме кон реализација на нашите цели

Особено задоволство ни претставува кога можеме да ги поддржиме нашите најмлади во нивните обиди да живеат и да растат здраво...

01.12.2022 Read more

Градиме иднина. РК Алкалоид ја зголеми базата на играчи во младинските категории

По успешната прва сезона во системот на натпреварување на Ракометната федерација на Македонија, РК Алкалоид продолжи да се усовршува и...