Вести

Пионерите стигнаа до четврт-финале

-->

Пионерската екипа на РК Алкалоид во својата прва сезона од натпреварувањето победи на сите осум натпревари во групната фаза на шампионатот. Во тој дел од првенството игравме по двапати со екипите на РК Рисови, РК Скопје 2020, РК Бутел Скопје и на РК Аеродром.

Како победник на групата, нашите најмлади ракометари обезбедија пласман во четврт-финалето на шампионатот. На натпреварот што го игравме во Струга не успеавме да го победиме домашниот тим РК Струга и да се пласираме на Ф4-турнирот.