HC ALKALOID TO HOST GROUP 2 OF THE MACEDONIAN CUP

Read More

Meet our team for this season

Read More

See the team members of HC Multi Essence

Read More

Upcoming Events

HC AKALOID

VS

HC BUTEL SKOPJE

24.5.2024 19:00h
Hall "Avtokomanda" - Skopje

HC EUROFARM PELISTER

VS

HC AKALOID

2.6.2024
Hall: " Boro Churlevski - Bitola

HC MULTI ESSENCE

VS

YHC KUMANOVO

2.6.2024
Hall "Avtokomanda" - Skopje

Results

May 19, 2024
HC ALKALOID
RK Prolet
25
23
RK Prolet
HC EUROFARM PELISTER
May 17, 2024
HC ALKALOID
RK Prolet
25
24
RK Prolet
HC VARDAR
May 2, 2024
HC VARDAR 1961
RK Prolet
24
21
RK Prolet
HC ALKALOID
Apr 19, 2024
HC ALKALOID
RK Prolet
35
20
RK Prolet
HC STRUGA
Apr 13, 2024
CHC TIKVES
RK Prolet
23
28
RK Prolet
HC ALKALOID
Apr 6, 2024
HC ALKALOID
RK Prolet
25
35
RK Prolet
HC E. PELISTER
Mar 31, 2024
HB BUTEL SKOPJE
RK Prolet
20
23
RK Prolet
HC ALKALOID
Mar 24, 2024
HC ALKALOID
RK Prolet
23
20
RK Prolet
HC BUTEL SKOPJE
Mar 23, 2024
HC ALKALOID
RK Prolet
48
28
RK Prolet
HC VARDAR NEGOTINO
Mar 10, 2024
HC ALKALOID
RK Prolet
23
27
RK Prolet
HC VARDAR 1961
Mar 3, 2024
CHC OHRID
RK Prolet
30
26
RK Prolet
HC ALKALOID
Feb 24, 2024
HC STRUGA
RK Prolet
22
32
RK Prolet
HC ALKALOID
Feb 18, 2024
HC ALKALOID
RK Prolet
26
25
RK Prolet
CHC TIKVES
Feb 10, 2024
HC PROLET 62
RK Prolet
17
22
RK Prolet
HC ALKALOID
Dec 8, 2023
HC DRACEVO
RK Prolet
26
44
RK Prolet
HC ALKALOID
Dec 5, 2023
HC ALKALOID
RK Prolet
28
27
RK Prolet
BM LOGRONO LA RIOJA
Nov 30, 2023
HC ALKALOID
RK Prolet
29
12
RK Prolet
YHC KUMANOVO
Nov 28, 2023
HC VOJVODINA
RK Prolet
34
29
RK Prolet
HC ALKALOID
Nov 24, 2023
HC STRUGA
RK Prolet
17
29
RK Prolet
HC ALKALOID
Nov 21, 2023
BJERRINGBRO SILKEBORG
RK Prolet
35
31
RK Prolet
HC ALKALOID
Nov 16, 2023
HC ALKALOID
RK Prolet
42
28
RK Prolet
HC AERODROM
Nov 14, 2023
HC ALKALOID
RK Prolet
23
31
RK Prolet
BJERRINGBRO SILKEBORG
Nov 9, 2023
HC E. PELISTER 2
RK Prolet
31
36
RK Prolet
HC ALKALOID
Oct 28, 2023
HC ALKALOID
RK Prolet
30
24
RK Prolet
CHC OHRID
Oct 24, 2023
BM LOGRONO LA RIOJA
RK Prolet
29
29
RK Prolet
HC ALKALOID
Oct 20, 2023
HC SKOPJE 2020
RK Prolet
25
38
RK Prolet
HC ALKALOID
Oct 17, 2023
HC ALKALOID
RK Prolet
26
31
RK Prolet
HC VOJVODINA
Oct 12, 2023
HC ALKALOID
RK Prolet
30
22
RK Prolet
CHC TIKVES
Oct 9, 2023
YHC KUMANOVO
RK Prolet
21
34
RK Prolet
HC ALKALOID
Oct 6, 2023
HC ALKALOID
RK Prolet
38
18
RK Prolet
HC STRUGA
Sep 30, 2023
HC AERODROM
RK Prolet
30
44
RK Prolet
HC ALKALOID
Sep 24, 2023
HC ALKALOID
RK Prolet
42
29
RK Prolet
HC E. PELISTER 2
Sep 17, 2023
CHC OHRID
RK Prolet
22
28
RK Prolet
HC ALKALOID
Sep 8, 2023
HC ALKALOID
RK Prolet
40
21
RK Prolet
HC SKOPJE 2020
Aug 29, 2023
HC DOBOVA
RK Prolet
24
33
RK Prolet
HC ALKALOID
Aug 27, 2023
MHC SESVETE
RK Prolet
28
29
RK Prolet
HC ALKALOID
Aug 26, 2023
HC PPD ZAGREB
RK Prolet
31
25
RK Prolet
HC ALKALOID
Aug 24, 2023
HC NEXE
RK Prolet
29
21
RK Prolet
HC ALKALOID
Aug 19, 2023
HC ALKALOID
RK Prolet
20
25
RK Prolet
HC VARDAR 1961
Aug 18, 2023
HC ALKALOID
RK Prolet
26
23
RK Prolet
AEK
Aug 16, 2023
HC ALKALOID
RK Prolet
27
23
RK Prolet
HC DINAMO PANCEVO
May 27, 2023
HC VARDAR
RK Prolet
21
25
RK Prolet
HC ALKALOID
May 20, 2023
HC ALKALOID
RK Prolet
29
27
RK Prolet
HC E. PELISTER
May 6, 2023
HC BUTEL SKOPJE
RK Prolet
20
22
RK Prolet
HC ALKALOID
Apr 21, 2023
HC ALKALOID
RK Prolet
31
23
RK Prolet
CHC OHRID
Apr 18, 2023
HC PROLET 62
RK Prolet
22
28
RK Prolet
HC ALKALOID
Apr 13, 2023
HC ALKALOID
RK Prolet
27
28
RK Prolet
HC E. PELISTER
Apr 9, 2023
HC ALKALOID
RK Prolet
29
26
RK Prolet
CHC TIKVES
Apr 1, 2023
HC ALKALOID
RK Prolet
22
21
RK Prolet
HC VARDAR 1961
Mar 29, 2023
HC E. PELISTER 2
RK Prolet
30
35
RK Prolet
HC ALKALOID
Mar 25, 2023
HC ALKALOID
RK Prolet
22
19
RK Prolet
HC BUTEL SKOPJE
Mar 3, 2023
CHC Ohrid
RK Prolet
26
32
RK Prolet
HC Alkaloid
Feb 26, 2023
HC Alkaloid
RK Prolet
27
21
RK Prolet
HC T. Prolet
Feb 19, 2023
HC E. PELISTER
RK Prolet
27
25
RK Prolet
HC ALKALOID
Feb 12, 2023
CHC Tikves
RK Prolet
31
31
RK Prolet
HC Alkaloid
Dec 10, 2022
HC Alkaloid
RK Prolet
47
15
RK Prolet
HC Astraion
Dec 3, 2022
HC Alkaloid
RK Prolet
40
16
RK Prolet
HC Vardar Negotino
Nov 26, 2022
HC Struga
RK Prolet
29
44
RK Prolet
HC Alkaloid
Nov 19, 2022
HC Alkaloid
RK Prolet
22
30
RK Prolet
HC Vardar 1961
Nov 13, 2022
HC Ohrid
RK Prolet
28
29
RK Prolet
HC Alkaloid
Nov 5, 2022
HC Alkaloid
RK Prolet
47
16
RK Prolet
HC Kumanovo
Oct 29, 2022
HC Alkaloid
RK Prolet
37
22
RK Prolet
HC Prilep
Oct 23, 2022
HC Alkaloid
RK Prolet
21
19
RK Prolet
HC Butel Skopje
Oct 8, 2022
HC Vardar Negotino
RK Prolet
25
39
RK Prolet
HC Alkaloid
Oct 2, 2022
HC Alkaloid
RK Prolet
36
29
RK Prolet
HC Struga
Sep 24, 2022
HC Vardar
RK Prolet
28
25
RK Prolet
HC Alkaloid
Sep 17, 2022
HC Alkaloid
RK Prolet
24
22
RK Prolet
HC Ohrid
Sep 10, 2022
HC Kumanovo
RK Prolet
26
40
RK Prolet
HC Alkaloid
Sep 3, 2022
HC Prilep
RK Prolet
30
43
RK Prolet
HC Alkaloid

SUPERLEAGUE 2023/24

PTEAMMWDLGSGRGDP
1HC EUROFARM PELISTER1211013612907135
2HC VARDAR 19611210023202596133
3HC ALKALOID128043312973427
4CHC OHRID12804331307326
5CHC TIKVES12606301301019
6HC BUTEL SKOPJE12309284294-1010
7HC PROLET 62122010246292-466
8HC STRUGA120012247360-1130

EHF European League 2023/24

PTEAMMWDLGSGRGDP
1Bjerringbro-Silkeborg65011831582510
2HC Vojvodina640217216398
3HC Alkaloid6114166187-213
4BM Logrono La Rioja6114163176-133

News

NO POINTS IN DERBY ROUND

HC ALKALOID – HC E. PELISTER 25-35 (12-16) Venue: Avtokomanda in Skopje. Spectators: 1000. Referees: Gjorgji Nachevski and Slave Nikolov....

HC MULTI ESSENCE FALLS ONE GOAL SHORT IN KUMANOVO

MHC KUMANOVO – HC MULTI ESSENCE 29-28 (14-12) Venue: Pero Nakov in Kumanovo. Spectators: 200. Referees: Viktor Andonov and Stojanche...

RK Alkaloid

1 day 21 hours ago

🤾‍♂РК Алкалоид го чека последниот меч сезонава на домашен терен. Нашиот тим во петок (24.05) во рамки на претпоследното коло од плејофот оди на мегдан со РК Бутел Скопје.
🕖⏭ Натпреварот се игра со почеток од 19:00 часот во СС „Автокоманда“.
Се гледаме во сала! 💙🤍

RK Alkaloid

3 days 13 hours ago

🏆🤾‍♂️🇲🇰 РК АЛКАЛОИД E ОСВОЈУВАЧ НА КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА!

Нашиот тим во финалето по голема борба успеа да слави над РК Еурофарм Пелистер по пенали (22-22, 25-23) и го освои првиот трофеј во натпреварувањето.👏

🚀 Најдобар стрелец во екипата беше Кристијан Симоноски со пет гола, пред Мартин Велковски, Арно Бинго и Дамјан Митев со по четири реализации.

Честитки, момци! 💙🤍

RK Alkaloid

4 days 18 minutes ago

Matchday!📢
РК Алкалоид во битка за прв пехар! Нашиот тим е во финалето од Купот на Македонија и вечерва ќе игра против РК Еурофарм Пелистер.
Мечот за финале се игра во СЦ Борис Трајковски од 19:00 часот, а ќе можете да го следите на следниот линк како и на МРТВ ⤵️

RK Alkaloid

4 days 12 hours ago

💙🤍🏆 РК Алкалоид е кадетски шампион на Македонија!
Нашиот клуб во финалето на Ф4-турнирот во „Автокоманда“ го совлада РК Еурофарм Пелистер 2 (31-22) и така нашите колективи ги обединија сите титули во младинските категории!

🚀 Најдобар стрелец во триумфот беше Марин Крстевски со девет гола.
🔝 На турнирот РК Алкалоид го имаше и МВП играчот, тоа е голманот Ѓорѓи Николовски и најдобриот лев бек Христијан Ѓурмешевиќ.

RK Alkaloid

Ракометниот клуб „Алкалоид“ е формиран во 2021 година, со примарна цел младите ракометни таленти кои имаат потенцијал и желба за напредок правилно да се насочат и да се развиваат во врвни играчи со позитивни животни вредности. Правилната работа, дефинираниот систем на функционирање, како и интегритетот и кредибилитетот во работењето се основните начела за кои се залага овој клуб. Со организација на стручната работа, РК „Алкалоид“ и неговиот тим од ракометни експерти ќе се стремат да им овозможат на ракометарите квалитетен и напреден тренажен процес, со цел нивно натамошно развивање и градење како врвни ракометари, кои ќе бидат столб на македонскиот ракомет. Визијата на клубот е да се стреми кон европските ракометни стандарди на професионална работа, промоција на модерен ракомет и на издигнување на играта на највисоко ниво.

RK Alkaloid

Sponsors

Part of